Kolory produktów i ich odwzorowanie w nadrukach

Szanowni Państwo! Smile
Mam pytanie odnośnie odwzorowania kolorów "z ekranu" przy drukowaniu na produktach. Jakie rozszerzenie / jaka paleta jest najlepsza do wykonywania i udostępnienia projektów, by po wydrukowaniu nie rozczarować się różnicą w barwach?

Ostatnio usłyszałem, że mimo wszystko do druku lepiej projektować w RGB, bo łatwiej odwzorować kolor z palety którą możemy zobaczyć na ekranie. Z obawy przed klapą dodaję tylko białe/czarne nadruki. Raz otrzymałem zdjęcie od klientki z moim pierwszym kolorowym nadrukiem, był zupełnie inny, strasznie ciemny. Usunąłem więc produkty, jednak bardzo ogranicza to moje pole do popisu a także liczbę potencjalnych klientów, bo jest zwyczajnie nudno.

Druga sprawa: czy nie można zrobić czegoś, by:
1. Fakt istnienia innych wariantów kolorystycznych produktu był wyróżniony w sklepie na stronie głównej? Na przykład kwadraciki z innymi kolorami lub po prostu jeden symbol? Kolor wybrany w miniaturce może sprawić, że będzie z góry przekreślony przez gościa sklepu. Warto więc zwrócić uwagę, że jest nieco bardziej różnorodnie.

2. Czasem różne warianty kolorystyczne wymagają kosmetycznych zmian w grafice, nie wpływających właściwie na jej wzór i przekaz. Chodzi o zlewanie się z tłem lub po prostu chęć lepszego dopasowania do koloru koszulki. Może dałoby się coś zrobić, by w przyszłości takie dwa tożsame produkty wyświetlać jako jeden w kilku wariantach zmieniających się wraz z wyborem koloru produktu? Na przykład może istnieć czarna koszulka z białym nadrukiem lub biała z tym samym nadrukiem, lecz czarnym jako jej wariant. Co o tym sądzicie? Mam nadzieję, że wyrażam to jasno. Podmiana pliku nadruku dla konkretnego koloru produktu, w ramach jednostki asortymentowej.

Pozdrawiam Was! Heart
Słuszne pytania! Zwłaszcza o paletę barw, bo u mnie również wyszły inne na nadruku i klientka towar chce zwrócić Sad Co gorsza, inne kolory wyszły na koszulce białej, a inne na szarej (ten sam wzór) - totalna klapa! Obawiam się teraz o resztę zamówionych wzorów. Chciałabym aby klienci byli zadowoleni, a niestety mam już pierwszą niezadowoloną Sad I być może kolejni w drodze :/

Powinniście też lepiej pilnować by nadruk był równy z podkładem... U tej samej osoby co wyszły beznadziejne kolory, dodatkowo na szarej koszulce podkład nie pokrył się z nadrukiem!
(06-26-2017, 07:47 PM)kamcia_p@interia.pl napisał(a): Słuszne pytania! Zwłaszcza o paletę barw, bo u mnie również wyszły inne na nadruku i klientka towar chce zwrócić Sad Co gorsza, inne kolory wyszły na koszulce białej, a inne na szarej (ten sam wzór) - totalna klapa! Obawiam się teraz o resztę zamówionych wzorów. Chciałabym aby klienci byli zadowoleni, a niestety mam już pierwszą niezadowoloną Sad I być może kolejni w drodze :/

Powinniście też lepiej pilnować by nadruk był równy z podkładem... U tej samej osoby co wyszły beznadziejne kolory, dodatkowo na szarej koszulce podkład nie pokrył się z nadrukiem!

Niestety nikt nie spieszy z odpowiedzią...
kiedyś odpowiadali, teraz mają nas w du*ie :/