Bell - Telephone [M01W01]

KOD PRODUKTU 296183

Bell - Telephone [M01W01]
Temperatura:
Ocena: 0/5 (ocen: 0)

Jak realizujemy Twoje zamówienie?

1
Złóż zamówienie.
2
Opłać zamówienie lub zamów za pobraniem (do 150zł).
3
Na wybranym przez Ciebie produkcie, wykonywany jest nadruk.
4
Zamówienie przechodzi kontrolę jakości.
5
Zamówienie jest starannie pakowane i przekazywane do wysyłki.
6
Przesyłka trafia pod wskazany adres.
7
Ciesz się produktem wysokiej jakości wyprodukowanym w Polsce.
Kup teraz: 42,90
1. Wybierz rodzaj:
2. Wybierz kolor:
3. Wybierz rozmiar:
S
M
L
XL
XXL
Zobacz opakowanie

Opis produktu

Dźwiękowy telegraf, telefon - wynalazek Aleksandra Grahama Bella. Bell od najmłodszych lat związany był z akustyką. W rodzinie Bella wiele osób, w tym matka, a później i żona, było niesłyszących. Bell zajmował się nauczaniem osób niesłyszących wymowy i czytania z ruchu warg. Poznał fonoautograf, urządzenie rysujące kształt fali dźwiękowej na zaczernionej płytce szklanej. To inspirowało go do poszukiwania sposobu zamiany fali dźwiękowej w podobne fali dźwiękowej "modulacje elektryczne". Wraz z rozkwitem telegrafii coraz dotkliwsze stawało się jej ograniczenie - zdolność do przekazywania tylko jednego sygnału w tym samym czasie. W trakcie jednego z eksperymentów nad rozwiązaniem tego problemu przypadek sprawił, że jego asystent szybko wsunął metalowy stroik w pole elektromagnesu, przez co Bell usłyszał po swojej stronie dźwięk harmoniczny mimo, że obwód był ciągle podłączony do zasilania. Uznał, że skoro można w ten sposób odtworzyć dźwięk harmoniczny bez przerywania obwodu elektrycznego, to możliwe jest również przekazanie w ten sposób bardziej złożonego dźwięku harmonicznego - głosu. Późniejsze eksperymenty doprowadziły go do opracowania telefonu, który opatentował w 1876 roku. Koszulka pochodzi z serii Przełomowe wynalazki poświęconej kluczowym odkryciom nauki i techniki. Przedstawia ilustrację z wniosku patentowego.

O koszulce
Koszulka doskonałej jakości, w wysokiej gramaturze 190 g/m2, charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Wykonana została z 100% nierozciągliwej oraz wysokogatunkowej bawełny. Zastosowany został podwójny szew wokół wykroju szyi oraz przy rękawach wzdłuż brzegu. Ściągacz przy szyi zachowuje swoją oryginalną formę nawet po wielu praniach!

O nadruku
Nadruk wykonany najnowszą technologią, gwarantującą długą trwałością przy stosowaniu się do odpowiednich reguł prania i prasowania. Kupując ten produkt otrzymujesz pełną gwarancje zadowolenia!

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL
A - szerokość51 cm51 cm51 cm51 cm51 cm
B - długość70 cm70 cm70 cm70 cm70 cm
C - dł. rękawa18 cm18 cm18 cm18 cm18 cm
Wzrost166-172 cm166-172 cm166-172 cm166-172 cm166-172 cm