Bose - Detector for Electrical Disturbances [M02W02]

KOD PRODUKTU 296184

Bose - Detector for Electrical Disturbances [M02W02]
Temperatura:
Ocena: 0/5 (ocen: 0)

Jak realizujemy Twoje zamówienie?

1
Złóż zamówienie.
2
Opłać zamówienie lub zamów za pobraniem (do 150zł).
3
Na wybranym przez Ciebie produkcie, wykonywany jest nadruk.
4
Zamówienie przechodzi kontrolę jakości.
5
Zamówienie jest starannie pakowane i przekazywane do wysyłki.
6
Przesyłka trafia pod wskazany adres.
7
Ciesz się produktem wysokiej jakości wyprodukowanym w Polsce.
Kup teraz: 42,90
1. Wybierz rodzaj:
2. Wybierz kolor:
3. Wybierz rozmiar:
S
M
XL
XXL
Zobacz opakowanie

Opis produktu

Detektor zaburzeń elektrycznych - pierwszy detektor fal elektromagnetycznych, w tym mikrofal i światła, w formie ciała stałego, dioda. Ówczesne detektory, zwane kohererami, zmniejszały swą rezystancję pod wpływem fal elektromagnetycznych. Niestety, aby umożliwić kolejną detekcję fali wymagały mechanicznego uderzenia, by rozgrupować zebrane razem opiłki żelaza, będące podstawowym elementem koherera. Nie były więc użyteczne w bezprzewodowej telegrafii. Bose poszukiwał koherera, który automatycznie przywracałby swoją funkcję detekcji. Przebadał właściwości różnych metali i złącz przez nie utworzonych pod kątem zdolności do detekcji fal i jej czułości. Wyniki opublikował w 1899 roku, opisując m.in. koherer utworzony przez złącze Fe-Hg-Fe. Na tej bazie opracował i opatentował (1904) swój detektor "zaburzeń elektrycznych". Koherer Bose'a został wykorzystany przez Marconiego do pierwszej transatlantyckiej transmisji bezprzewodowej. Dzięki odkrytym przez Bose'a detektorom możliwe stało się powstanie radia i pierwszych odbiorników "kryształkowych". Bose wyprzedził swoją epokę o co najmniej 50 lat w badaniach nad mikrofalami. Pracował z częstotliwościami nawet 60 GHz i opracował szereg elementów techniki mikrofalowej, które dziś są powszechnie stosowane, jak choćby falowody, anteny rogowe, polaryzatory. Pomysły z tej dziedziny, z jego pracy z 1899 roku, zostały wykorzystane przy konstrukcji 12 m radioteleskopu NRAO na fale 1.3 mm funkcjonującego obecnie w Tucson, w Arizonie. Bose był przeciwnikiem powszechnego ówcześnie patentowania wynalazków. Odkrycia publikował dla dobra nauki. Pod naciskiem wypełnił wniosek patentowy na swój "detektor zaburzeń elektrycznych", z którego pochodzi ilustracja na koszulce. Koszulka pochodzi z serii Przełomowe wynalazki poświęconej kluczowym odkryciom nauki i techniki. Przedstawia ilustrację z wniosku patentowego.

O koszulce
Koszulka doskonałej jakości, w wysokiej gramaturze 190 g/m2, charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Wykonana została z 100% nierozciągliwej oraz wysokogatunkowej bawełny. Zastosowany został podwójny szew wokół wykroju szyi oraz przy rękawach wzdłuż brzegu. Ściągacz przy szyi zachowuje swoją oryginalną formę nawet po wielu praniach!

O nadruku
Nadruk wykonany najnowszą technologią, gwarantującą długą trwałością przy stosowaniu się do odpowiednich reguł prania i prasowania. Kupując ten produkt otrzymujesz pełną gwarancje zadowolenia!

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL
A - szerokość51 cm51 cm51 cm51 cm51 cm
B - długość70 cm70 cm70 cm70 cm70 cm
C - dł. rękawa18 cm18 cm18 cm18 cm18 cm
Wzrost166-172 cm166-172 cm166-172 cm166-172 cm166-172 cm