de Forest - Audion (Triode) [M03W05]

KOD PRODUKTU 296185

de Forest - Audion (Triode) [M03W05]
Temperatura:
Ocena: 0/5 (ocen: 0)

Jak realizujemy Twoje zamówienie?

1
Złóż zamówienie.
2
Opłać zamówienie lub zamów za pobraniem (do 150zł).
3
Na wybranym przez Ciebie produkcie, wykonywany jest nadruk.
4
Zamówienie przechodzi kontrolę jakości.
5
Zamówienie jest starannie pakowane i przekazywane do wysyłki.
6
Przesyłka trafia pod wskazany adres.
7
Ciesz się produktem wysokiej jakości wyprodukowanym w Polsce.
Kup teraz: 45,90
1. Wybierz rodzaj:
2. Wybierz kolor:
3. Wybierz rozmiar:
S
M
L
XL
XXL
Zobacz opakowanie

Opis produktu

Lee De Forset poszukiwał detektora fal radiowych dla swoich urządzeń bezprzewodowej telegrafii. Wiadomym ówcześnie było, iż płomienie gazów cechuje przewodność elektryczna, a wpływ na nią ma obecność fal radiowych. De Forest odkrył, że podobnie zachowuje się żarnik w przypadku lampy niskociśnieniowej. Po owinięciu lampy przewodem stawała się ona detektorem fal radiowych. Swoje odkrycie de Forest opatentował w 1907 roku. Lampa de Foresta była de facto diodą Fleminga owiniętą trzecią elektrodą. Dwa lata później, w kolejnym patencie, de Forest umieścił trzecią elektrodę "siatkę" wewnątrz lampy, co poprawiało zdolność detekcji audionu. De Forest nie rozumiał zasady działania swojego wynalazku, do czego się otwarcie przyznawał. Przez kilka pierwszych lat od odkrycia nikt też nie zwrócił uwagi na jego doniosłość. Dopiero pięć lat później inni badacze odkryli, że zastąpienie niskiego ciśnienia w Audionie próżnią linearyzuje go i czyni zeń pierwszy w historii aktywny element wzmacniający - triodę. Dzięki możliwości wzmacniania sygnałów mogły pojawić się pierwsze odbiorniki radiowe z głośnikami. Wcześniej trzeba było nasłuchiwać w słuchawkach nikłego dźwięku, którego cała energia pochodziła z odbieranej fali radiowej. Dzięki wzmocnieniu możliwe stało się też odbieranie odleglejszych stacji, a dla tego samego zasięgu można było obniżyć moc nadajnika. Właściwość wzmacniania sygnału czyniła z triody element o uniwersalnym zastosowaniu. Była powszechnie wykorzystywana przez kilka dziesięcioleci, aż do upowszechnienia tranzystorów. Użyto jej nie tylko w radiofonii, ale na przykład do budowy wzmacniaczy dla linii telefonicznych, z czasem w telewizji, a nawet radarach. Koszulka pochodzi z serii Przełomowe wynalazki poświęconej kluczowym odkryciom nauki i techniki. Przedstawia ilustrację z wniosku patentowego.

O koszulce
Koszulka doskonałej jakości, w wysokiej gramaturze 190 g/m2, charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Wykonana została z 100% nierozciągliwej oraz wysokogatunkowej bawełny. Zastosowany został podwójny szew wokół wykroju szyi oraz przy rękawach wzdłuż brzegu. Ściągacz przy szyi zachowuje swoją oryginalną formę nawet po wielu praniach!

O nadruku
Nadruk wykonany najnowszą technologią, gwarantującą długą trwałością przy stosowaniu się do odpowiednich reguł prania i prasowania. Kupując ten produkt otrzymujesz pełną gwarancje zadowolenia!

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL
A - szerokość51 cm51 cm51 cm51 cm51 cm
B - długość70 cm70 cm70 cm70 cm70 cm
C - dł. rękawa18 cm18 cm18 cm18 cm18 cm
Wzrost166-172 cm166-172 cm166-172 cm166-172 cm166-172 cm