Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie?

Poniżej pięć kroków aby zwiększyć sprzedaż odzieży w swoim sklepie na Selino.pl:

Jak największy wybór asortymentu
Czym więcej dodasz różnych projektów i wzorów graficznych tym większe prawdopodobieństwo, że Twój Klient wybierze coś dla siebie. Jeśli wzorów będzie mało to Klient nie będzie miał w czym wybierać. Jeśli masz mało wzorów graficznych, to dodaj te same wzory na różnych propozycjach odzieży, aby stworzyć wizualny efekt większego wyboru. Nigdy nie dodawaj wzorów z białym tłem, ponieważ nie wygląda to estetycznie. Ładuj grafiki z przeźroczystym tłem PNG.
Spersonalizuj swój sklep
Koniecznie wyróżnij Twój sklep na tle konkurencji. Wrzuć swój top, tapetę i inne elementy graficzne, które wyróżnią Twój sklep. Czym ładniejsza grafika, tym Klienci chętniej kupują..
Zareklamuj Twój sklep
Jeśli masz duży asortyment oraz Twój sklep estetycznie wygląda poprzez wrzucenie spersonalizowanych grafik, nie pozostaje Ci nic innego jak zacząć reklamować Twój interes. Czym więcej Twoich fanów i użytkowników dowie się o Twoim sklepie tym większe szanse na wyższą sprzedaż Twoich produktów. Nie wystarczy wrzucić linku do profilu FB lub do "menu" na stronie, lecz warto zakomunikować fanom fakt powstania sklepu np. w newsie czy mailingu. Dobrym pomysłem jest stworzenie bannerów promocyjnych dla sklepów lub grafiki statycznej, która będzie na stałe zachęcała do zakupu Twoich t-shirtów.
Komunikuj się ze swoimi fanami
Przedstaw czysto sytuację swoim fanom i odwiedzającym mówiąc im wprost, że zysk z każdej sprzedanej koszulki trafia do Ciebie, dzięki czemu będziesz miał środki finansowe na dalszy rozwój serwisu, portalu czy profilu. Dzięki temu Twoi fani będą chętniej kupowali koszulki, gdyż będą wiedzieć, że w ten sposób pomagają Tobie w rozwoju. .
Działania niestandardowe
Aby dobrze rozreklamować swój sklep konieczne są działania niestandardowe i nieszablonowe. Zwykła reklama już nie przyciąga tak efektywnie jak kilka lat temu. Potrzebna jest kreatywność, aby w jaki najbardziej oryginalny sposób przyciągnąć fanów do swojego sklepu. Dobrym przykładem są różnego rodzaju konkursy, gdzie wymagamy od użytkowników większej aktywności, ale w zamian oferujemy darmowe koszulki. Aby otrzymać darmowe koszulki na konkurs napisz do nas.
Umieść produkt w zewnętrznym sklepie partnerskim MegaKoszulki.pl
Oferujemy dodatkową, całkowicie dobrowolną opcje polegającą na włączeniu Twoich produktów do sprzedaży zewnętrznego sklepu partnerskiego MegaKoszulki.pl, będącego jednym z największych sklepów internetowych w Polsce sprzedających odzież z indywidualnymi nadrukami. Właścicielem sklepu MegaKoszulki.pl jest firma Reflect Group, będąca również właścicielem platformy Selino.pl, dzięki czemu występuje pełna transparetność rozliczeń i przeprowadzonych transakcji. Dzięki tej opcji możesz uzyskać dodatkową sprzedaż Twoich produktów bez jakichkolwiek nakładów finansowych czy marketingowych.